Obsah fóra www.navigatour.cz www.navigatour.cz
Jachtařské fórum

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSS kanálRSS   HodnoceníHodnocení   StatisticsStatistika 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pár postřehů k mořské nemoci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.navigatour.cz -> Jak vyzrát na mořskou nemoc?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarda

Master Chief Petty Officer
Master Chief Petty Officer

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 11:22 am    Předmět: Citovat

"Nakažlivost" mořské nemoci mohu potvrdit.

Jednou jsme proplouvali velkou bouřku, při které z 8 lidí na palubě dostalo mořkou nemoc 6. Druhý den mnozí vyprávěli, že pociťovali jen lehké nevolno do okamžiku než uviděli kamaráda v křečích.
Shodli se na tom, že do poslední fáze (zvracení) se dostali všichni takřka najednou. První odstartoval řetězovou rekci.

Podruhé mi potvrdila manželka, že zvládala do okamžiku, než uviděla kamaráda zvracet. Pak "se přidala"...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nielda

Seaman Recruit

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 2:24 pm    Předmět: Citovat

Tak se taky přidám se svojí troškou do mlýna. Asi musím souhlasit že většina toho co jsem si přečetl je pravda, ale já osobně zatím nemám zkušenost s mořskou nemocí. Občas jsem měl trocho pocit, že něco jde, ale vždy se to uklidnilo. Jednou jsem na doporučení zkusil zajímavou pomůcku a měl jsem pocit, že je to lepší a v tom mě utvrdili i členové posádky u kterých se projevily příznaky více. Jedná se o lízátka pro těhotné, zní to blbě, ale obsahují zázvor a opravdu asi dokáží uklidnit organizmus. Dokonce se dají koupit s motivem plachetnice a pak to vypadá i stylově. Kynedril je sice dobrý, ale mě pak posádka po něm usíná. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zencak

Petty Officer 1st Class
Petty Officer 1st Class

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2011 8:35 pm    Předmět: Citovat

No, ta lízátka jsou asi dobrá, protože právě zázvor se doporučuje pro uklidnění žaludku a proti mořské nemoci i v literatuře.
Pavel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.navigatour.cz -> Jak vyzrát na mořskou nemoc? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: