Obsah fóra www.navigatour.cz www.navigatour.cz
Jachta?ské fórum

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSS kanálRSS   HodnoceníHodnocení   StatisticsStatistika 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Olbie

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.navigatour.cz -> Sardinie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hastrmank

Seaman
Seaman

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 9:55 am    Předmět: Olbie Citovat

Jezdil jsem loni v červnu a červenci na východní straně Sardinie a na Korsice. Několik málo míst kde jsem stál, kotvil a podobně. Jelikož jsem vozil potápěče tak se názory na jednotlivá místa mohou různit.
Olbie-místo střídání posádek, městské molo- není skoro nic na uvázání tak se všichni uvazují za víka na bývalé jeřábové dráze,pumpa a voda 100l za 5 éček, z blízkého nákupní centra se dají půjčit vozíky na převoz zásob.Občas pobřežní stráž rozdává přihlášky k pobytu a musí se na ně vylepit kolek asi za 7 éček-koupí se v trafice.Když je obsazené molo tak se dá kotvit naproti. Ostrov Tavolara kotvení jen na jižní straně v zátoce, jinač voj. základna a žluté bóje kolem. Ostrov Molara - rezervace zákaz kotvení. Marina Porto Ottilu za katamarán 90é. Klasická marina ,voda, proud sociálky jsem nepoužil tak nevím zda se platí zvlášť.
Záliv Golfo di Orosei místo nebo pláž Nera di Osala kotva na písku v 5m, na břehu restaurace. Jelikož je v blízkosti navštěvovaný vrak tak jsem tam často byl přes noc. Městečko Gala Gonone benzinka, voda, několikrát jsem tam stál za 20é přes noc, je tam i tranzitní molo ale je pořád obsazeno.Marina Santa Maria Navarese moc hezká, proud,voda, hospoda.Noční zajíždění do marin bez GPS plotru si nedovedu představit, každá hospoda na břehu svítí červeně a zeleně. Někde mají potápěčská centra vyvazovací bóje tak metr pod hladinou, několikrát jsem na nich stál a jen jednou mě vyhodili. Mezi Tavolárou a Molárou při větru vzniká tryska jednou v nárazech tam fouklo 50kn, na volném moři poměrně klid.
Lavezi je rezervace a jen bóje pod vodou které se ve vlnách špatně hledají. Ochočení kanicové žebrají na potápěčích, nejradši vajíčka na tvrdo a párky z konzervy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.navigatour.cz -> Sardinie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: